Kocaeli Devlet Hastanesi önünde "Mobil Kanser Tarama Aracı" ile vatandaşlara kanser taraması yapıldı
“1-7 Nisan Kanser Haftası” etkinliklerinde Kocaeli Devlet Hastanesi ve Kocaeli Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde poliklinikler önünde mobil kanser tarama aracı ile 50-70 yaş arası erkekler için kolon, 30-65 yaş arası kadınlar için rahim ağzı kanseri taraması yapıldı. Kanserden korunma ve erken teşhisin önemi konularında farkındalığı arttırmak amacıyla yapılan taramanın dışında vatandaşlara broşürler dağıtılarak kanser türleri hakkında bilgiler verildi.
![2.jpg 2.jpg](https://dosyahastane.saglik.gov.tr/Resim/309323/0/2jpg.png)
![3.jpg 3.jpg](https://dosyahastane.saglik.gov.tr/Resim/309324/0/3jpg.png)