Sağlık Çalışanlarından Muhteşem Şiir Dinletisi
27 Mart 2019


21 Mart Dünya Şiir Günü münasebetiyle Kocaeli Devlet Hastanesi eğitim hemşiresi Selda Balta ve diyabet eğitim hemşiresi Alime Karataş’ın birlikte organize ettiği “Gönül Sayfamızdan Mısralar” isimli şiir dinletisi izleyenlere keyifli anlar yaşattı. 


Birbirinden güzel eserleri başarıyla seslendiren sağlık çalışanları performanslarıyla dikkat çekti. Yoğun iş temposunun dışında bir arada vakit geçirmenin keyfini çıkaran çalışanlar okunan şiirlere eşlik ederek çalışma arkadaşlarına destek verdi. Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Adem Çakır okuduğu  Adil Tunal’ın “Babam” şiiriyle izleyenlere duygulu anlar yaşattı.

_MG_3574.jpgŞiir dinletisinde ayrıca veri giriş çalışanı Gülizar Kahya, Nazım Hikmet’in ‘‘Yaşamaya Dair’’, temizlik görevlisi Murat Bayram, Abdurrahim Karakoç’un ‘‘Anadolu Sevgisi’’, laboratuvar teknisyeni Hüsra Koyunlu, Ümit Yaşar Oğuzcan’ın ‘‘Sevi’’, temizlik görevlisi Sevgi Bulut, Cemal Süreyya’nın ‘‘Öyle Uzaktan Seviyorum Seni’’, Doç. Dr. Dilek Güven Taymez, Can Yücel’in ‘‘Her Şey Sende Gizli’’, fizik tedavi teknikeri Bilal Akbulut, Sezai Karakoç’un ‘‘Mona Rosa’’, sağlık memuru Cengizhan Göksu, Mehmet Akif Ersoy’un ‘‘Çanakkale Şehitlerine’’, hemşire Gülşah Erenkaya Necip Fazıl Kısakürek’in ‘‘Sakarya Türküsü’’, hemşire Melek Çetinkaya,  Abdurrahim Karakoç’un ‘‘Sen ve Ben’’ ve santral memuru Yakup Yağcı, Aşık Veysel’in ‘‘Güzelliğin On Par’Etmez’’ adlı eserlerini yorumladı. , Veri giriş çalışanı Dilek Şahin, Selim Öztaş’ın ‘‘Güz Gülleri’’ ve Adli tıp memuru Yusuf Sert, Baki Duyarlar’dan “Seni Ben Ellerin Olsun Diye Mi Sevdim” isimli şarkılarını seslendirdi.

Kocaeli Devlet Hastanesi Başhekimi Uz. Dr. Adem Çakır, “İlimizin büyük bir kültür merkezinde en kısa zamanda bu programı tekrar edeceğiz. Çalışanlarımız tarafından organize edilen şiir dinletisinde emeği geçenlere ve bizleri yalnız bırakmayıp izlemeye gelen herkese teşekkür ediyorum” dedi.Kocaeli Devlet Hastanesi Patoloji Uzmanı Dr. Evrim Kuş, “Sağlık hizmetlerini başarıyla sürdüren arkadaşlarımızın bu kez şiir okurken gösterdikleri başarıya şahit olduk. Bir arada olmak, onların başarısını bir başka alanda izlemek keyif vericiydi. Umarım en kısa zamanda tekrarı olur. Emeği geçen herkesi kutluyorum” dedi.
Kocaeli Devlet Hastanesi Hasta Hakları Birimi Sorumlusu Ramazan Yadigar “Gerçekten hoş vakit geçirdim. Arkadaşlarımız gayet başarılıydı. Şiir seçimleri, fon müzikleri ve görseller özenle hazırlanmıştı. Emeği geçen tüm arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.” dedi.Hastane personeli Sevgi Bulut “Bize bu imkanı sunan destek veren tüm yöneticilerimize teşekkür ediyorum. Umarım bizi izlemeye gelenler hoş vakit geçirmişlerdir”dedi.