Ziyaretçi Politikası


Ziyaretçi Politikası

Sayın Hasta Ve Refakatçilerimiz

Hastanemizde sizleri konuk ettiğimiz süre içinde sizlerin ve yakınlarınızın güvenliği için uyulması gereken önemli kurallar hakkında bilgi vermek istiyoruz.

*12 yaştan küçük çocukların hasta ziyareti yapmaları sakıncalı ve yasaktır. Bu çağdaki çocukların hastane ortamlarında enfeksiyon kapma riskleri yetişkinlerden daha fazladır.

*Gribal enfeksiyon veya başka rahatsızlığınız söz konusuysa lütfen ziyaretinizi erteleyiniz. Hastanızı acilen ziyaret etmeniz gerekiyorsa klinik hemşirelerinden koruma yöntemi hakkında bilgi alınız.

*Hastalarınıza yiyecek getirmeyiniz. Çiçek getirmek istiyorsanız bakteri riski nedeni ile öncelikle yapay çiçekleri tercih ediniz ve hastanızın fikrini, özel durumlarda ise klinik hemşirelerinden bilgi alınız.

*Lütfen Kocaeli Devlet Hastanesi’nin ziyaret saatlerini öğreniniz ve lütfen bu saatlere uyunuz. Ziyaret saatlerimiz saat 13.00–15.00 ve 18.30–20.30 arasıdır ve her gün ziyaret vardır. Bu saatler dışında yapılan ziyaretler tarafımızdan verilmekte olan hizmetleri olumsuz etkilemekte ve hastalarımızın huzuru yönünden sakıncalı olmaktadır.

*Ziyaretlerinizde lütfen “10 (ON) DAKİKA”lık süreyi aşmayınız.

*Hasta odalarına birer kişi olarak giriniz. Bilinçsiz yapılan ziyaretler hastalarımızı huzursuz etmektedir.

*Hastalarımızla fiziksel temasta ( el sıkma, yanaktan öpme gibi) bulunmayınız. Hastamızdan enfeksiyon alma veya hastamıza enfeksiyon taşıma riski vardır.

*Ziyaret süresince yataklara oturmayın, hastane ortamında bulunan her şeyle temas etmekten kaçının. Ziyaret öncesi ve sonrası ellerinizi mutlaka yıkayın.

*Ziyaretiniz süresince kıyafetinize sıçrama veya temas olduysa mutlaka yıkayınız, ütüleyiniz.

*Kocaeli Devlet Hastanesi olarak, duyarlı davranışınıza teşekkür ediyor, hastalarımıza acil şifalar diliyoruz.

© Kocaeli Devlet Hastanesi 2017