Kocaeli Dev. Has.


Kocaeli İli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği bünyesinde hizmet veren Kocaeli Devlet Hastanesi 100’den fazla hekim ve toplamda 1000 civarında çalışanı ile merkezde 7 blok, 3 semt polikliniği, 21.000 metrekare arsa, 33.000 metrekare kapalı alanda sağlık hizmeti vermektedir. Yıllık ortalama 650.000 hastamıza poliklinik hizmeti verilmekte, 14.000 hasta yatırılarak tedavi edilmekte, 12.000 hasta ameliyat edilmektedir.

3 ayrı binada toplam 7 odalı ameliyathane, 1 adet 10 yataklı genel yoğun bakım, 1 adet 8 yataklı koroner yoğun bakım mevcuttur. 75 yataklı onkoloji ünitesi, radyotreapi ve kemoterapi ünitesi, Tomoterapi, Cobalt 60, CT simulator, nükleer tıp ünitesi, BT, MR, renkli Doppler birimleri başlıca önemli ünitelerimizdendir. Onkoloji ünitemiz  bölgesel düzeyde ciddi hizmetlere imza atmaktadır.

2006 yılından beri telefonla, online randevu ve online tahlil sonuçları hizmeti verilmekte, hastanemizde ve birimlerinde çekilen röntgen, BT, MR gibi tetkikler digital ortamda çekilmekte, depolanmakta ve PACS sistemi sayesinde tüm bilgisayarlardan görülebilmektedir. Özürlü sağlık kurulu için de online randevu sistemi çalışmakta olup,  diğer nedenlerle yapılan tüm sağlık kurulu başvuruları aynı gün için kabul edilmektedir. 

Evde Sağlık Hizmetleri kapsamında bölgemizdeki bize kayıtlı evde bakım hastaları sağlık personelimiz tarafından muayene edilmekte, pansumanları gerekiyorsa küçük cerrahi işlemleri, tetkikleri  yapılmakta, reçeteleri yazılmakta, sağlık kurul raporları çıkarılmakta, bu tür hastaların ev ile hastane arasında gerekli nakil işlemleri dahil sözkonusu tüm hizmetler tarafımızdan herhangi bir ücret talep etmeden gerçekleştirilmektedir.

Kurumumuzda KETEM, sigara bırakma polikliniği, EMG, Diabet polikliniği bulunmaktadır.

Kocaeli Devlet Hastanesi tüm personeli ile sağlıktaki hizmet çıtasını daima daha yükseklere taşımaya çalışmaktadır.

© Kocaeli Devlet Hastanesi 2018