Kocaeli Devlet Hastanesi’nde Başarılı Bir Ameliyat


Akciğer kanseri teşhisi konulan 53 yaşındaki hasta yapılan ameliyat sonrası sağlığına tamamen kavuştu.

Verdiği sağlık hizmetleriyle adından sıkça söz ettiren Kocaeli Devlet Hastanesi yeni bir başarıya daha imza attı. Akciğer kanseri tanısıyla takibe alınan 53 yaşındaki Hüseyin Yetim geçirdiği ameliyat sonrası sağlığına tamamen kavuştu.

Kocaeli Devlet Hastanesi’nde ilk kez uygulanan ve oldukça başarılı geçen ameliyatı Göğüs Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cemalettin Cihangir ve Op. Dr. Sibel Salman Biltekin birlikte gerçekleştirdi. Ameliyat sonrası eski sağlığına kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Hüseyin Yetim ameliyatı yapan doktor ve hemşirelere teşekkür etti.

Göğüs Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Cemalettin Cihangir yapılan ameliyatın oldukça önemli bir ameliyat olduğunu ve Kocaeli Devlet Hastanesi’nde ilk kez uygulandığını belirterek, “Hastamız hastanemize geldiğinde kendisine akciğer kanseri tanısı konuldu. Gerekli incelemeler yapıldı ve hastamızın sol akciğerinin tamamen alınması kararlaştırıldı. Kanserli olan sol akciğer tamamen alınarak vücut kanserli hücrelerden tamamen temizlendi. Hastamızın sağlık durumu şu an da oldukça iyi ve taburcu edildi” dedi.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Devlet Hastanesi 2018