Kocaeli Devlet Hastanesi Sınıf Atladı


Kocaeli Devlet Hastanesi, yapılan görüşme ve yazışmalar neticesinde 'A SINIFI' (A-II Rol Grubu) Hastane statüsüne yükseldi.

Hastane, 326 yatak kapasitesi, 25 yataklı yoğun bakımı ünitesi ile hastane rolleri ve gruplarına göre B Grubu hastane olarak hizmet veriyordu.

KAPASİTE ARTACAK
Ağır ve yüksek riskli hastalar yatırılarak takip ve tedavileri sağlanabilen, komplike hastalar kabul edilerek tedavi edilebilen, bünyesinde Onkoloji Tanı ve Tedavi Merkezi barındıran hastanede, Erişkin I. Basamak Yoğun Bakımda 5 yatak, II. Basamak Yoğun Bakımda 10 yatak, Erişkin III. Basamak Yoğun Bakımda 10 yatak ile hizmet verildiği belirtildi.

YENİ BRANŞLAR GELECEK
Hastanede verilen hizmetler göz önüne alındığında daha kaliteli hizmet verebilmesi, yeni branşlarda uzman hekimler için kadro açılabilmesi amacıyla Kamu Hastaneleri Kurumu ile görüşmeler yapıldı. Bu çalışma neticesinde Kocaeli Devlet Hastanesi’nin A-II Rol Grubu Hastane statüsüne yükseltilmesine karar verildi. Çalışma neticesinde Kocaeli Devlet Hastanesi’ne, endokrinoloji ve metabolizma hastalıkları, fizyoloji, geriatri, immünoloji ve alerji hastalıkları branşlarında hizmet verilmesi planlanıyor.

Yorumlar


Yorum bulunamadı.

© Kocaeli Devlet Hastanesi 2018